Pompy ciepła

Pompy ciepła Koszalin wykorzystują darmową energię środowiska naturalnego, która dostarcza urządzeniu ok. 75% energii grzewczej. Razem z 25% energii potrzebnej do pracy sprężarki w formie prądu elektrycznego osiąga ona 100% mocy grzewczej.  W tym celu musi zostać najpierw pobrana energia z powietrza zewnętrznego, ziemi lub wody gruntowej poprzez odpowiednie systemy wymienników ciepła. W celu ogrzewania ciepło to zostaje następnie podniesione w odpowiednim obiegu do użytecznego poziomu temperatury.schemat budowy i działania pompy ciepła                                                             źródło: www.srodowisko.pl

 

 

W zależności od źródła z którego czerpiemy ciepło dla potrzeb ogrzewania wody, basenu czy budynku wyróżniamy różne typy urządzeń:

pompy ciepła gruntowe tzw solanka-woda (z wymiennikiem poziomym lub pionowym – odwiert):

gruntowa pompa ciepła glikol-woda

pompy ciepła na powietrze zewnętrzne (powietrze-woda):

powietrzna pompa ciepła

– pompy ciepła wykorzystujące powietrze wewnątrz budynku lub powietrze z wentylacji/rekuperacji

pompa ciepła do wody użytkowej

 

Posiadamy szeroką gamę pomp ciepła tylko sprawdzonych uznanych w Europie producentów  NIBE, Buderus, IVT, Dimplex, Hewalex . Ze względu na indywidualny dobór każdej instalacji w ofercie prezentujemy tylko wybrane modele. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z naszym biurem w celu doboru odpowiedniego dla Państwa rozwiązania.