Koszalin fotowoltaika dotacje

Na terenie miasta Koszalin znajduje się biuro WFOŚiGW (ul. Matejki 1), w którym bezpośrednio można składać wnioski o dofinansowanie (dotację) do fotowoltaiki w programie pożyczek.  Systemem wsparcia objęte są mikroinstalacje o mocy do 40kW wykorzystywane na potrzeby gospodarstw domowych. W związku z przegłosowaniem przez sejm poprawek do ustawy OZE najbardziej opłacalnym jest montowanie systemu fotowoltaicznego o mocy ok 10kW. Montując panele fotowoltaiczne zbudowane z ogniw fotowoltaicznych z dotacją do fotowoltaiki  system zwraca się już po 8 -9 latach, a jego żywotność przekracza 30 lat.  Nie przejmuj się, jeśli nie masz odpowiedniej przestrzeni na swoim dachu. Moduły fotowoltaiczne można zamontować na gruncie, ścianie, bądź na dachu garażu, czy budynku gospodarczego.  Eksperci firmy OZE-EFEKT dobiorą optymalne dla Ciebie rozwiązanie.  Informujemy, że o otrzymaniu dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż pula środków programu Prosument jest ograniczona.
Nasza firma przygotuje za Ciebie wniosek i załatwi wszelkie formalności z zakładem energetycznym w celu podłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci operatora Energa.
Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie pożyczek wynosi 30% i polega na umorzeniu części spłaty. Jeśli chcesz by Twój dom był zupełnie niezależny od dostaw energii, czy ciepła proponujemy zamontowanie pompy ciepła, na którą otrzymasz 50% dofinansowania w tym samym programie. Budując instalację hybrydową Twoje rachunki za prąd i grzanie spadną prawie do 0.