Dofinansowanie

Program pożyczek z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

 

Na przełomie marca i kwietnia  2018 roku rusza kolejny nabór wniosków do programu pożyczek na inwestycje w domach w zakresie instalacji fotowoltaicznych (30% dotacji), pomp ciepła (do 50% dotacji), kotłów na pellet (do 50% dotacji). Realizujemy kompleksowo wszystkie wymienione wyżej inwestycje. Dofinansowanie w tym programie polega na umorzeniu części spłacanej pożyczki. Pożyczka udzielana jest na okres od 5-15 lat a oprocentowanie wynosi 2% rocznie.

 


 
Ważna informacja:
Koszt kwalifikowany inwestycji jest często w 100% kredytowany. W przypadku instalacji fotowoltaicznej rata spłaty pożyczki zaciągniętej na 15 lat będzie niższa niż obecny miesięczny rachunek za energię elektryczną, który po zainstalowaniu systemu PV spadnie do kilkunastu zł.
Inwestycja zwraca się już po 8-9 latach (żywotność instalacji to ponad 30 lat bez konieczności wykonywania jakiegokolwiek serwisu).  Raty kredytu pokrywane są przez oszczędności wynikające ze zmniejszenia zużycia energii elektrycznej z sieci. 

Dodatkowym aspektem przemawiającym za zwiększeniem rentowności inwestycji w instalację fotowoltaiczną jest zmiana prawa w zakresie rozliczenia własnej energii z zakładem energetycznym. Obowiązujące rozlicznie na zasadzie tzw. opustów powoduje, że możemy odprowadzać do sieci nadwyżkę wyprodukowanej we własnej istalacji energii i pobierać z niej w ciągu kolejnego roku 80% wprowadzonej energii bez żadnych dodatkowych opłat.


 
 

Co podlega dofinansowaniu?Źródła energii elektrycznej (moc do 40kW)
  • systemy fotowoltaiczne,
  • małe elektrownie wiatrowe,
  • mikrokogeneracja.
Źródła ciepła (moc do 300 kW)
  • kotły na pellet,
  • pompy ciepła,
  • kolektory słoneczne.
Wsparcie finansowe dotyczy istniejących lub będących w budowie budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wielorodzinnych na terenie województwa zachodniopomorskiego. warunkiem wystąpienia z wnioskiem jest posiadanie pozwolenia na budowę lub prawa własności do istniejącego już budynku mieszkalnego oraz posiadanie zdolności kredytowej na określoną kwotę inwetycji.

Beneficjenci – czyli kto?

  • osoby fizyczne,

Jak ubiegać się o dofinansowanie? 
1. Pomysł i projekt. 
Przeanalizuj swoje potrzeby i możliwości. Wybierz odpowiednią instalację do produkcji energii elektrycznej lub do produkcji ciepła i energii elektrycznej. Jeśli masz z tym problem zadzwoń – zrobimy to za Ciebie – tel 506161626
2. Wniosek.
Podpisując z nami umowę otrzymujesz komplet dokumentów wraz z projektem instalacji i załącznikami potrzebnych do ubiegania się o pożyczkę z dofinansowaniem.

Pamiętaj że pula środków przeznaczonych na pożyczki z dofinansowaniem jest ograniczona, a o tym czy załapiesz się na kolejny nabór decyduje fakt czy masz już wybraną firmę, która zarejestruje Cię na złożenie wniosku w Funduszu.

Wniosek wraz załącznikami otrzymanymi od nas składasz osobiście w Szczecinie, Szczecinku lub Koszalinie

.3. Rozpatrywanie.
Wnioski o dofinansowanie podlegają ocenie technicznej, finansowej oraz w zakresie pomocy publicznej. Ocena jest dokonywana równolegle. Po zakończeniu oceny wniosek kierowany jest na posiedzenie Zarządu lub Rady Nadzorczej w celu uzyskania decyzji o dofinansowaniu, w zależności od wysokości przyznanej kwoty.
4. Realizacja projektu
Po uprawomocnieniu się uchwały o dofinansowaniu następuje podpisanie umowy. Pożyczka będzie wypłacana po oddaniu do użytku i uruchomieniu instalacji bezpośrednio na konto wykonawcy. Realizacja umowy powinna przebiegać zgodnie z przyjętymi warunkami i harmonogramem rzeczowo – finansowym.

Sposób finansowania:
  • wysokość dofinansowania do 100% wartości inwestycji – dotacja z pożyczką;
  • dotacja 30-50% dofinansowania na źródła ciepła;
  • dotacja 30% dofinansowania na źródła energii elektrycznej;
  • maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych 100 tys. zł
  • oprocentowanie pożyczki 2% w skali roku;
  • prowizja przygotowawcza funduszu – 1% od kwoty inwestycji;
  • maksymalny okres finansowania pożyczką 15 lat;
  • wykluczenie możliwości uzyskania dofinansowania kosztów przedsięwzięcia z innych środków publicznych;
  • przedsięwzięcie nie może być zakończone przed złożeniem wniosku;
  • dla jednego budynku mieszkalnego – jedno dofinansowanie w ramach programu.

Żródło: https://www.wfos.szczecin.pl/aktualnosci-pozyczki.html

Informacje szczegółowe oraz regulamin udzielania pożyczek znajdziesz na stronie:   WFOŚiGW w Szczcinie

 

 

 

 

fotowoltaika  z dotacją Szczecin, fotowoltaika dofinansowanie Koszalin, fotowoltaika dotacje Koszalin, fotowoltaika dotacje prosument Koszalin Kołobrzeg Szczecinek Szczecin Świdwin Drawsko Pomorskie Złocieniec Bobolice Barwice Połczyn Zdrój Łobez Darłowo Dąbki Mielno Unieście Mścice Kalisz Pomorski Chociwel Białogard Czaplinek Nowogard Gryfice Stargard Szczeciński Świnoujście Płoty Resko Borne Sulinowo Maszewo Sławno Pyrzyce Myślibórz Wałcz Barlinek, fotowoltaika Wałcz, fotowoltaika z dotacją Drawsko Pomorskie, Pompy ciepła z dofinansowaniem, Fotowoltaika Drawsko Pomorskie.